Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. října 2021 Šarlota, Zoja, Zoe

Ten, kdo platil odpůrce proti radaru, už nechce dát nic

7. 08. 2010 14:18:57
Po nějaké době se opět hlásí o slovo brdské obce, stále čekají na svou slíbenou miliardu z fondů EU, ke které mělo ještě přistát 250 miliónů ze státní pokladny. Mají hotové projekty na vodovody, kanalizace, mateřské školky a bůhví na co ještě a peníze stále nepřicházejí. A asi už nepřijdou. Jenže to, že nepřijdou, věděli všichni od chvíle, když bylo jasné, že americký radar nebude. Všichni věděli, že slibované peníze jsou jen politická úlitba za souhlas obcí s jeho umístěním na kótě 718. Nechtěli jste základnu, nebudete mít nic. A buďte rádi, že máte alespoň novou silnici. Taková je bohužel, realita. S čím kdo zachází, s tím také schází, říká české pořekadlo. Tím nechci říct, že by brdské obce investice do chybějící či zanedbané infrastruktury nepotřebovaly. Potřebují je jako sůl, ale stejně tak je s nimi potřebují stovky dalších „nebdrských“ obcí.

Většina brdských a podbrdských obcí byla tehdy proti. Přesto by jim dnes „radarové“ peníze (rozuměj: nadstandardní či jinak řečeno mimo frontu) nijak „po americky nepáchly“ a rády by si po nich sáhly. Kdo by taky peníze nechtěl. S tím, jak nad touto skutečností dnes pláčou, vyplouvá opět na světlo denní několik zásadních otázek. Proč, když mají obce peníze vládou slíbené, proč starostové znovu neprotestují? Kde je slavná Liga starostů proti radaru? Kde je iniciativa Ne základnám? Kde je Tamáš, Řihák a další? Proč nepořádají zase protestní akce, demonstrace, veřejná zasedání, televizní prohlášení na téma: My chceme do Brd slíbené peníze!? Proč starosta Neoral z Trokavce, dnes krajský zastupitel za ČSSD, nechává ve věci slíbených peněz s ministerstvem financí za sebe jednat za Plzeňský kraj radního Grünera? Neměla by to být právě jeho parketa? Dříve byl schopen jezdit (a nejen on) při protestech proti radaru na Václavák, do Ramsteinu, do Anglie a kdoví kam. Dnes je ticho. Ticho po brdských pěšinách. Ticho je už také dávno na známem protiradarovém webu (www.trokavec.cz). Zde naleznete nejnovější informace o radaru s názvem: Volby 2008 – poděkování voličům. Voličům tehdy Neoral sliboval mj. „zejména trvalý boj za zlepšení podmínek života pro seniory“. Že by peníze z fondů EU do regionu seniorům nepomohly? Kde je příbramský starosta a organizátor radarového odporu se svými demokratickými názory? Pamatujete si, jak horlil proti tomu, že na setkání starostů s tehdejší ministryní obrany Parkanovou ve Strašicích nebyli vpuštěni novináři (http://pribramsko.eu/video-pribram-pribramsko.php?ID=286)? Pusťte si video o tom, jak zakázal vstup novinářům na svou tiskovou konferenci, když měl odůvodnit prodej stomiliónového majetku města Příbram, aby zalepil dluhy v městském rozpočtu (http://pribramsko.eu/video-pribram-pribramsko.php?ID=279)! Kdeže ty loňské sněhy jsou.

Ptáte se, proč neprotestují starostové proti tomu, že neviděli ze slíbené miliardy ani korunu? Proč nekřičí dnes stejně vehementně, hlasitě a usilovně, jako když se měl vybudovat americký radar v Brdech? Vždyť miliarda by přece za to stála! Odpověď je jednoduchá: Není už, kdo by jejich současné vodovodní protesty a kanalizační demonstrace platil. Americký radar byl pro východní donátory zajímavější téma. A tak mohli sypat zlaťáčky všem těm protiradarovým iniciativám. O tom si přece štěbetali vrabci na střeše. Proto taky dnes nehodí Tamáš za vodovod v Trokavci ani jednodenní hladovku...

Autor: Karel Ferschmann | sobota 7.8.2010 14:18 | karma článku: 31.71 | přečteno: 2144x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Lněnička

Senát zamítl zmrazení platů politiků

Zpráva, která patří ke koloritu naší politické scény již dlouhá léta. Od odcházejícího od A. Babiše byl tento krok čirou zlomyslností, jak odhalit ledví budoucích vládních politiků, kterak to s tím avizovaným šetřením myslí.

27.10.2021 v 18:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Miroslav Václavek

Bumerang ruské hybridní války proti vakcinaci na Covid 19 se vrátil zpět

Bumerang je taková hezká věcička. Lidé ho vymysleli k lovu a boji před mnoha desítkami tisíc let. No není to fajn? Vezme se to do ruky a hodí. A ono to letí a zasáhne cíl. Ale někdy ho to mine a pak se to vrací zpět.

27.10.2021 v 17:00 | Karma článku: 12.72 | Přečteno: 178 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Boje o Hrad

Hlava státu je těžce nemocná a brzké uzdravení jí nejvíce veřejně přejí úhlavní nepřátelé. Proč asi?

27.10.2021 v 16:05 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 192 | Diskuse

Zdeněk Koudelka

Platy představitelů státu

Mnoho lidí se rádo otře o poslance a senátory. Ale bez poslanců není demokracie. Pokud by vykonávali své funkce bezplatně, bude politika vyhrazena bohatým, kteří mohou žít ze svého majetku.

27.10.2021 v 13:36 | Karma článku: 9.21 | Přečteno: 305 | Diskuse

Jan Ziegler

Všeobecné volební právo je hloupost, ať volí jen zodpovědní

Na první pohled to zní dobře, všichni si mají být u voleb rovni, jeden člověk = jeden hlas. Jenomže proč mají mít možnost volit i lidé nezodpovědní, flákači a lemplové, kteří pouze chodí s nastavenou rukou.

27.10.2021 v 12:55 | Karma článku: 18.97 | Přečteno: 500 | Diskuse
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2019
Starosta malé obce na severním Rokycansku. Všechno o něm, o obci a lidech, kteří v ní žijí se dozvíte na www.nemcovice.cz

Najdete na iDNES.cz